10 Ocak 2011 Pazartesi

KAHVE DÜNYASI'NDAN DARÜŞŞAFAKA BARDAĞI

Haftasonu kapıma gelen bu paketle çok çok mutlu oldum. Kahve Dünyası ile Darüşşafakalı öğrenciler bir araya gelmiş ve ortaya çok değerli bir sosyal sorumluluk projesi çıkmış. Darüşşafaka okullarına destek olmak için yapılan projede, desenleri öğrenciler tarafından çizilen altı kahve bardağı üretilmiş. Her biri koleksiyon değerinde olan bardaklar, Kahve Dünyası mağazalarında duyarlı kahveseverleri bekliyor.

Kahveleri, çikolataları ve zengin ürün koleksiyonuyla Türkiye’nin lezzet kültürüne büyük bir katkıda bulunan Kahve Dünyası, sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumsal bir değer yaratmaya çalışıyor. Özellikle gençlerin ve çocukların geleceklerine, eğitim süreçlerine katkıda bulunmayı çok önemseyen Kahve Dünyası, Darüşşafaka’lı öğrencilerle birlikte çok özel bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.


Proje kapsamında; Darüşşafaka okullarının tasarım kulübü öğrencileri, endüstriyel tasarımcı Yeşim Bakırküre ile birlikte workshop çalışmalarına katıldılar. Geleceğin tasarımcılarının yeteneklerini geliştirdiği bu workshop çalışmalarının sonucunda “Darüşşafaka Bardakları”nda kullanılmak üzere altı farklı desen seçildi.Bu altı bardağın her biri koleksiyon değerinde; çünkü tasarımların sahibi olan öğrencilerin isimleri hem bardakların altında hem de şık kutularının üstünde yazıyor. Darüşşafaka bardakları, Kahve Dünyası mağazalarında 15 TL’den satışa sunuldu.Türkiye'nin en değerli kurumlarından biri olan Darüşşafaka okulları; babalarını kaybetmiş ve olanakları yetersiz olan çocuklara kaliteli bir eğitim fırsatı sunuyor. Darüşşafaka okulları bugüne kadar 7000'den fazla çocuğa eğitim imkânı sağladı.
Bana gelen bardağı da Eren Güzeloğlu hazırlamış. Bu özel ürünler ne kadar çok kahvesever tarafından alınırsa Darüşşafaka okullarına o kadar çok destek sağlanmış olacak.

5 yorum:

Syhn dedi ki...

niyet güzel e kupa güzel daha ne olsun ;)

gülfem dedi ki...

güzel yorumlarınız için teşekkürler..eminimki varlığınız ne güzelliklere sebep oluyordur..sevgi ve saygılarımla..Eren'in annesi..G.Güzeloğlu

**kalpkurabiye**deniz** dedi ki...

canım çok cci bir kupa, ve bu çalışmalar harika..
dilerim bir nebze yardımı dokunur..
bir de bugünkü yorumların beni nasıl mutlu etti anlatamam.
canım benim siz iyi olun başka hiçbirşey istemem:))

bademcicegi.com dedi ki...

merhabalarr tümaycıgımm canım:) nasılsın kusura bakma uzun zamandır ziyaretine gelemedim.ben görmeyeli harika tarifler eklemişinn. zeytinli acma missss gibi görünüyor emegine saglık bitanemm öpüyorum seni:)

Bayram Kombesi dedi ki...

Ellerine saglik cocuklarin, ne guzel seyler cikartmislar ortaya. Hemen Turkiye deki es dosta haber vericem, kahve sevselerde sevmeselerde alsinlar. Maksat corbada tuzumuz olsun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Hosted by Blogger.Designed by Afet Ergüfor onlyTümayın Mutfağı ©2010 All rights reserved.